Pravidla diskuze losů

  • Buďte slušní, nepoužívejte expresivní jazyk, kroťte emoce a nenechte se vyprovokovat k napadání ostatních diskutujících.
  • Neprozrazujte řešení, ani žádné jeho části, neprozrazujte žádné nápovědy k řešení, ani tipy. Nekažte ostatním hru.
  • Diskuze neslouží pro komunikaci s organizátory, k tomu slouží vývěska umístěná v horní části stránky a e-mail interlos@fi.muni.cz.

Diskuze

aMATHéři 15. 12. 2022 17:56:37
 

I my mnohokrát děkujeme za hru, společně jsme si ji užili. Mně osobně se líbily šifry Náhlavní cestě a Multigrafy (tedy spíše až po nápady, kdy to všechno začalo dávat smysl – zatím nevyužité důkazy u vět). Naopak u S6 mám i po několikátém přečtení zadání stále problém pochopit, jak funguje.

Ještě jednou díky a za rok

Klára

Perfektikon SZ 14. 12. 2022 17:19:32
 

Aj ja ďakujem za hru. Skôr som nestíhal, ale lepšie neskôr ako nikdy: tu sú nejaké moje komentáre k tej časti Interlosa, ktorú som počas hry videl:

https://docs.google.com/…4Ek4sXI/edit?…

tak zase o rok :)

-- mišof

¯\_(ツ)_/¯ 14. 12. 2022 12:08:14
 

Přidávám se k díkům za hru – osobně bych chtěl pochválit Druhovou, Cestopis a zvířata, Na hlavnej ceste, logická klikátka a vlastně i tu Kartovou hru, která mi nedala spát ještě dva dny po hře, než jsem konečně našel, kde mám chybu… Ale aby to tu nebylo jen sluníčkový, tak přidám i pár hejtů:

  • jak píše Yeti, Recaptcha při loginu + session, která nevydrží ani do zadání prvního hesla, je fakt frustrující aspekt systému
  • byla sedmička na spodku balíčku v Kartové hře náhoda nebo schválně myšlený chyták? Tak či tak si myslím, že přidat do zadání zmínku o tom, že pokud je první karta sedma nebo eso, tak neplatí, by ušetřilo spoustu marných pokusů… A mimochodem – proč není v zadání jasně řečeno, že je řešením smysluplné slovo a ne random posloupnost znaků?
  • když pominu několikastránková zadání, která tu už byla párkrát zmíněná a nikdo je nechce číst – ale když už teda jste schopní se takhle rozepsat v zadání, proč po hře přijdete s často dost strohým řešením? Proč k některým programovacím úlohám zveřejníte vzorový kód a k některým ne? Proč se víc nerozepíšete o postupu? Třeba jak nejlépe postupovat u té a té konkrétní logické úlohy? Proč např. u té Kartové nezmíníte, kolik kol hra trvá, aby se to pak člověku aspoň trochu snáz debugovalo? Mimochodem princip řešení jediné nevyluštěné S6 mi není na sto procent zřejmý ani po trojím přečtení jejího řešení…

No nic, díky za fajn večer, ale zbyla mi po něm trochu pachuť ;) Věšák

kancl 12. 12. 2022 16:45:43
 

Podpis: Yeti

kancl 12. 12. 2022 16:45:24
 

Díky za hru, prosil bych ale, kdybych mohl příště větší část času trávit luštěním a programováním – a menší vytvářením trénovacích dat pro googlí zabijácké roboty neustálým označováním hills, store fronts, traffic lights, vehicles a dalších blbostí. Když už tam musí být ta @#$%&!!! CAPTCHA, nemůže aspoň session vydržet šest hodin, aby se člověk pře hrou přihlásil a zůstal přihlášený? Musel jsem se znovu přihlašovat prakticky při každé interakci se systémem – a měli to tak i ostatní v týmu.

a spol. 10. 12. 2022 23:11:59
 

Velké díky za hru, která je už tradičně součástí našeho adventu. Moc jsme si to užili líbila se nám Milostná poezie, Druhová (musela dorazit posila, aby nám řekla, že to co máme už je řešení :-D) i interaktivní šifry, vlastně všechny, co jsme vyluštili byly fajn. Díky za vaše úsilí a těšíme se na příště. Markéta a spol.

Ušatým 10. 12. 2022 22:50:59
 

Ahoj, také se přidám k poděkování za skvělou hru. Nejvíc mě mrzí, že jsem nedal P5 – karetní hru o které jsem byl tak přesvědčený, že jí mám naprogramovanou dobře, že jsem strávil spoustu času hledáním možné chyby a až před chvílí jsem přišel na to, že jsem špatně interpretoval formulaci „Ak niekto zahrá kartu s hodnotou 7, …“. Sedmička byla hned první otočená karta na začátku hry a my prší hrajeme tak, že v takovém případě první hráč buď bere dvě karty, nebo sedmičku přebíjí (a tedy ten další bere 4). A tady to tak nebylo – první otočená sedmička se ignorovala a počítaly se jen ty, které opravdu vynesl některý hráč. Taková blbost :-)

Jinak souhlasím s Martinou ze Segmentation fault – zadání P3 mi přišlo tak dlouhé, že jsem to rovnou vzdal. Řekl jsem si, že než to celé přečtu a pochopím, tak bude dávno po hře ;-)

Ještě jednou díky a za rok zas.

eNca

Bazinga 10. 12. 2022 22:09:05
 

Ahoj orgové, moc děkujeme za hru! Byla opravdu výzva. Přišlo nám, že se letos zvýšil počet potřebných nápadů k vyluštění (často i vícekrokových) šifer. A i některé úvahy v logických úlohách byly hodně komplikované – o to zaslouženější a větší byla euforie z vyluštění:-) Mrzí nás, že u L4 jsme měli správné řešení a kvůli chybějícímu odkazu nepochopili, že ho máme zadat na jinou stránku než do herního systému, kam jsme ho dvakrát smutně vepsali:-(. Naopak moc líbily Losová souměrnost, Losí stezka, Slova s LOSI, šifry Cizokrajné obrázky a Losí poezie či programátorská Kríky na priamke + ostatním členům týmu určitě i další. Hodně ceníme i hromadu interaktivních zadání. Díky a dobrou losí noc, za rok zas!

Segmentation fault 10. 12. 2022 20:49:42
 

Ahoj organizátoři, děkujeme vám za hru, na kterou se každý rok moc těšíme! Letos to rozhodně nebylo zadarmo, řada úloh nám dala zabrat a mezitím nám zase utekly jiné, kterým jsme měli, troubové, věnovat víc pozornosti… Byl to dobrodružný večer. Jen musím říct, že nás tu už delší dobu zlobí trend předlouhých zadání. Některé úlohy jsou tak dlouhé, že nás vůbec netěší je číst / luštit / programovat. Ne že bych tedy uměla z rukávu vytáhnout jiné, krásnější a kratší, ale pro pořádek to hlásím. Díky, přeju zasloužený zimní odpočinek a za rok snad zase ahoj. :-) A gratulace Perfektikonu, mj. ta sada 3× 1000 bodů za P7, P8 a P9 je ohromující.

Segmentation fault 10. 12. 2022 20:50:12
 

Zapomněla jsem se podepsat. Martina

Organizátoři 10. 12. 2022 20:25:08
 

V pdf řešení je uvedeno chybné řešení úlohy P3 Lostihy a sázky. Správné řešení je 475980.

« Předchozí 1 2 Následující »